Historia masażu tajskiego – sięgająca kilku wieków recepta na zdrowie i dobre samopoczucie.

Idea tajskiego masażu

Zabiegi na ciele człowieka mające na celu uzdrawianie, są chyba tak stare jak długo istnieje sam człowiek. Leczenie przez dotyk, jako naturalna forma obrony przed bólem, leży u progu tajskiej medycyny naturalnej, w której masaż, obok ziołolecznictwa odgrywa zasadniczą rolę. Niebagatelne wpływy medycyny chińskiej i indyjskiej dodatkowo zasiliły tajską wiedzę, stwarzając niepowtarzalną terapię dla ciała i umysłu. Masaż tajski jest polecany dla klientów w różnym wieku i o różnych możliwościach fizycznych, w związku z tym, mimo podobnych technik jego sposób wykonania może się różnić.

masaż leczniczy Warszawa Ursynów

Masaż jako element medycyny naturalnej

Filozofia buddyjska wywarła ogromny wpływ na kształtowanie się masażu Nuat Boran. Do dziś w niektórych buddyjskich świątyniach prowadzone są szkolenia z masażu tajskiego, uznawanego za jeden z głównych elementów medycyny tajskiej. Co ciekawe, w Tajlandii masaż tajski jest traktowany bardziej jak praca z energiami niż praca z ciałem, a to dlatego, że terapeuta w czasie masażu jest prowadzony nie przez struktury anatomiczne ciała bądź fizjologiczne zasady, a przez zawiłą sieć energetycznych linii 'sen' co w języku tajskim oznacza 'ścieżki ciała'. Dodatkowo również w czasie wykonywania masażu tajskiego ćwiczony jest oddech i rozciągane ciało.

Masaż dla regeneracji ciała, wyciszenia i relaksu..

Tradycyjny masaż tajski to moc korzyści dla zdrowia: uśmierzony ból, polepszenie sprawności narządów ruchu, uelastycznienie stawów oraz pozbycie się napięć mięśniowych, to również znaczące zredukowanie poziomu stresu. Masaż ten poprawia zarówno krążenie krwi i limfy – to działanie widoczne będzie przede wszystkim na naszej skórze, która odzyska sprężystość i jędrność. Regularnie wykonywany masaż tajski działa niekiedy jak skalpel – napina skórę i usuwa głębsze zmarszczki, dając efekt liftingu.

masaż tajski Warszawa Ursynów
refleksologia Warszawa Ursynów

Co chcemy osiągnąć?

Naszym głównym celem jest pomoc w osiągnięciu trwałej poprawy stanu zdrowia, poprzez złagodzenie napięcia i stresu, zmniejszenie bólu, zwiększenie elastyczności i mobilności, poprawę nastroju i funkcji umysłowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami terapii tajskich i wyboru tej, która najbardziej Państwu odpowiada, bądź też o kontakt w celu pomocy w indywidualnym wyborze najbardziej korzystnej zdrowotnie usługi.

Chaiyo - Galeria Ursynów
ul. KEN 36 (lokal nr 102, pierwsze piętro)
Warszawa
Natolin